Rize Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi Saha Ziyareti Gerçekleştirildi

 

DOKAP İdaresi Başkanlığı tarafından 2018-2019 yıllarında hayata geçirilen proje kapsamında üretime alınan Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Üretiminin Yaygınlaştırılması projesinin saha ziyareti gerçekleştirildi.

İkizdere Çağıran Kaya köyü Muhtarı Sn. Endam BİBER’in Yayla Kekiği bahçesi proje kapsamında DOKAP BKİ Başkanı Sn. Hakan GÜLTEKİN, İkizdere Kaymakamı Sn. Cafer KAYMAKÇI, İkizdere Belediye Başkanı Sn. Hakan KARAGÖZ ve Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Sn. Murat GENÇ eşliğinde ziyaret edildi.

DOKAP Başkanı Sn. Hakan GÜLTEKİN burada yaptığı açıklamada; "2018-2019 yıllarında DOKAP İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje ile üretime alınan Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Üretiminin Yaygınlaştırılması projesinin saha ziyaretini gerçekleştirdik. İkizdere Çağıran Kaya köyü Muhtarı Sn. Endam BİBER’in Yayla Kekiği bahçesi projesi kapsamında İkizdere Kaymakamı Cafer KAYMAKÇI, İkizdere Belediye Başkanı Hakan KARAGÖZ, Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat GENÇ, Ak Parti İkizdere İlçe Başkanı Mustafa HAVUZ, İl Genel Meclis üyelerim Ahmet AKSU ve Ensar EKŞİ, Proje Kordinatörüm Prof.Dr Yüksek KAN ve Başkan Yardımcım Şeref DEMİR eşliğinde sahada ziyaretimizi sağladık.

 

Eklenme : 21.05.2021
Diğer Haberler
DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİ-DOKAP) İstişare Toplantısı GerçekleştirildiDOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİ-DOKAP) Giresun Üniversitesi ev sahipliğinde YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol ÖZVAR’ ın katılımı ile DOKAP Üniversiteleri istişare toplantısı Ömer Halis Demir toplantı salonunda gerçekleştirildi.
"Karadeniz Bölgesinde Isırgan Tarımının ve Teknolojisinin Yaygınlaştırılması Projesi” Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi“Karadeniz Bölgesinde Isırgan Tarımının ve Teknolojisinin Yaygınlaştırılması Projesi” değerlendirme toplantısı DOKAP İdaresi Başkanlığında düzenlendi. Düzenlenen toplantıya, DOKAP İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Başkan Yardımcıları Mustafa Kemal Bilgin ve Şeref DEMİR, DOKAP BKİ Koordinatörü Osman DEMİR ile 19 Mayıs Üniversitesinden Prof. Dr. Selim AYTAÇ, Prof. Dr. Ali Kemal AYAN, Ordu Üniversitesinden Ziraat Fakültesi Dekan Yrd. Özbay DEDE, Giresun Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Kenan BÜYÜKKAYA ile Fındık Harmanı İşletmecisi Demet ÖZDEMİR' in katılımları ile tamamlandı.
DOKAP Sözleşmeli Uzman Personel Alım İlanıBaşkanlığımızca 03/06/2011 tarih ve 642 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5. Maddesinin 3. Fıkrası ve 11/09/2013 tarihli ve 28762 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2013/5286 karar sayılı Bölge Kalkınma İdarelerinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi veya bunlara denkliği yüksek öğretim kurulunca kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olan 2 (iki) sözleşmeli uzman personel alımı gerçekleştirilecektir.
Gümüşhane İlinde DOKAP Tarafından Desteklenen Projeler Kapsamında Ekipman Dağıtım Töreni GerçekleştirildiDoğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanlığı tarafından desteklenen Gümüşhane Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen ‘Organik Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi’, 'Gümüşhane Meralarında Otlatma ve Verimliliğin Arttırılması Projesi' kapsamında üreticilere 4070 kg temel petek alımı, 1226 adet organik kovan, 876 adet Varroa ilaç, Kontrol ve Analiz Hizmet Alımı Sertifikasyon belgesi ile 350 adet sıvat dağıtım töreni gerçekleştirildi.
DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİDOKAP) Üst Kurul ve Stratejik Planlama Kurulu Toplantısı GerçekleştirilmiştirDOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİDOKAP) Dönem Başkanı Giresun Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 20 Ekim 2021 Çarşamba günü Giresun ili Kümbet yaylasında Üst Kurul ve Stratejik Planlama Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Ordu İlinde Fındık Altı Yumurta Tavukçuluğu Projesi İmza Töreni GerçekleştirildiDOKAP İdaresi olarak desteklediğimiz Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte yürütülen 'Fındık Altı Yumurta Tavukçuluğu Projesi' kapsamında Ordu ilimizde yer alan üreticilerle hibe sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi.