Ordu İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi Kapsamında Üreticilerimizi Desteklemeye Devam Ediyoruz

 

 

   DOKAP BKİ Başkanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Ordu İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi” kapsamındaki alt projesi  “Örtü Altı Üretimin Yaygınlaştırılması Projesi’’nden yararlanmaya hak kazanan 50 üreticimizin hibe sözleşmeleri düzenlenen törenle imzalandı.

     Törene Başkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN’in yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sn. Coşkun ALP, Ordu İl Tarın ve Orman müdürü Kemal YILMAZ ve üreticiler katıldı.

     Başkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN törende yaptığı konuşmasında; "Bugün burada hem Valiliğimizin hem Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın hem DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığımızın ortaklaşa yürüttüğü proje dolayısıyla bir araya geldik. Pandemi döneminde tarımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Hem Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün hem Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın uyguladığı projeler başarılı şekilde devam ediyor. Bu projeler bölgemizin kalkınmasına ciddi katkı sağlamıştır. Özellikle DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının kurulması ile birlikte 2013-2019 yılları arasında turizme 45 milyon 624 Bin TL, kültüre 1 Milyon 134 Bin TL,  tarıma da 17 milyon 755 bin TL olmak üzere  toplamda yaklaşık 65 milyon TL ile Ordu'ya katkısı olmuştur. İnşallah önümüzdeki süreçte bu katkıları devam ettireceğiz. Kurumların çalışmaları ve bize proje sunmaları bizler için çok önemli. Bu sayede ilimizin ve Ülkemizin gelişmesine kalkınmasına hep birlikte katkı sunmuş olacağız. Şu an uyguladığımız bu proje 3 milyon 304 bin TL'lik bir proje. Ben şimdiden çiftçilerimizi kutluyor, bol ve bereketli günler diliyorum" dedi.

     Konuşmaların ardından üreticilerimiz ile hibe sözleşmeleri imzalandı.

 

 

Eklenme : 12.11.2020
Diğer Haberler
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından Başkanlığımızı ZiyaretGiresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından Ziyaret
“AMASYA, ÇORUM TARIM VE TARIMSAL SANAYİ ENVANTERİ VE STRATEJİSİ PROJESİ” STAJYER ALIM İLANI“AMASYA, ÇORUM TARIM VE TARIMSAL SANAYİ ENVANTERİ VE STRATEJİSİ PROJESİ” STAJYER ALIM İLANI
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden Başkanlığımıza ZiyaretKaradeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden Başkanlığımıza Ziyaret
Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden Başkanlığımıza ZiyaretOrdu Üniversitesi Rektörlüğünden Başkanlığımıza Ziyaret
Giresun Belediye Başkanlığından Başkanlığımıza Ziyaret Giresun Belediye Başkanı Sn. Aytekin ŞENLİKOĞLU ve Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Osman ÖDEN Başkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
Belediye Başkanlarından Başkanlığımıza ZiyaretVakfıkebir Belediye Başkanı Sn. Muhammet BALTA, Tonya Belediye Başkanı Sn.Osman BEŞEL, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Sn.Mümin NUHOĞLU, Şalpazarı Belediye Başkanı Sn. Refik KURUKIZ ve Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Başkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN 'i makamında ziyaret ederek , yeni görevinde başarılar diledi.