Ordu İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi Kapsamında Üreticilerimizi Desteklemeye Devam Ediyoruz

 

 

   DOKAP BKİ Başkanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Ordu İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi” kapsamındaki alt projesi  “Örtü Altı Üretimin Yaygınlaştırılması Projesi’’nden yararlanmaya hak kazanan 50 üreticimizin hibe sözleşmeleri düzenlenen törenle imzalandı.

     Törene Başkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN’in yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sn. Coşkun ALP, Ordu İl Tarın ve Orman müdürü Kemal YILMAZ ve üreticiler katıldı.

     Başkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN törende yaptığı konuşmasında; "Bugün burada hem Valiliğimizin hem Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın hem DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığımızın ortaklaşa yürüttüğü proje dolayısıyla bir araya geldik. Pandemi döneminde tarımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Hem Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün hem Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın uyguladığı projeler başarılı şekilde devam ediyor. Bu projeler bölgemizin kalkınmasına ciddi katkı sağlamıştır. Özellikle DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının kurulması ile birlikte 2013-2019 yılları arasında turizme 45 milyon 624 Bin TL, kültüre 1 Milyon 134 Bin TL,  tarıma da 17 milyon 755 bin TL olmak üzere  toplamda yaklaşık 65 milyon TL ile Ordu'ya katkısı olmuştur. İnşallah önümüzdeki süreçte bu katkıları devam ettireceğiz. Kurumların çalışmaları ve bize proje sunmaları bizler için çok önemli. Bu sayede ilimizin ve Ülkemizin gelişmesine kalkınmasına hep birlikte katkı sunmuş olacağız. Şu an uyguladığımız bu proje 3 milyon 304 bin TL'lik bir proje. Ben şimdiden çiftçilerimizi kutluyor, bol ve bereketli günler diliyorum" dedi.

     Konuşmaların ardından üreticilerimiz ile hibe sözleşmeleri imzalandı.

 

 

Eklenme : 12.11.2020
Diğer Haberler
Ordu Valiliğinden Başkanlığımıza ZiyaretOrdu Valiliğinden Başkanlığımıza Ziyaret
DOKAP İdaresinden Manda Yetiştiricilerine Destek DOKAP İdaresinden Manda Yetiştiricilerine Destek
'Dereli Hayvan Pazarı Projesi' Protokolü İmzalandı'Dereli Hayvan Pazarı Projesi' Protokolü İmzalandı
''ÜRETEN KADINLAR PROJESİ'' KAPSAMINDA ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ SATIŞ MAGAZASI AÇILDIÜRETEN KADINLAR PROJESİ KAPSAMINDA ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ SATIŞ MAGAZASI AÇILDI
Giresun Valiliğinden Başkanlığımıza ZiyaretGiresun Valisinden Başkanlığımıza Ziyaret
Giresun Valiliğine ZiyaretGiresun Valiliğine Ziyaret