'Dereli Hayvan Pazarı Projesi' Protokolü İmzalandı

 

     2020 yılı 'Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi' kapsamında Giresun ili Dereli ilçesinde bulunan Dereli Belediye Başkanlığının teklif etmiş olduğu 'Dereli Hayvan Pazarı' projesi Başkanlığımız tarafından kabul edilmiş olup ; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayıyla 2020-2021 yıllarında uygulanması için tahsis edilen ödeneğin kullanılmasına ilişkin protokol Başkanımız Sayın Hakan GÜLTEKİN ve Dereli Belediye  Başkanı Sayın Zeki ŞENLİKOĞLU tarafıından imzalandı. İmza töreninde İdaremiz Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Kemal BİLGİN ve Ekonomik Kalkınma ve Proje Uygulama Koordinatörü Sayın Şeref DEMİR de bulundular.

      Projenin  tamamlanmasıyla 800 m2 alanda daha önceden İdaremiz tarafından desteklenen Dereli Mezbahanesinin inşa edildiği alanda uygulanacak olup;180 adet büyükbaş 270 adet küçükbaş hayvan olarak hizmet verecektir.

Eklenme : 24.12.2020
Diğer Haberler
DOKAP’tan Samsun Çakmak Barajı Havzasında Organik Üretime DestekDOKAP BKİ Başkanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile 2020-2021 yıllarında birlikte yürütülen "Çakmak Barajı Çevresinde Bulunan Sulama Havzası Korunması ve Organik Üretimi Destekleme Projesi" kapsamında organik fındık tarımda verim artışı için 345 çiftçimize 28 adet pülverizatör, 2 adet dal parçalama makinesi, 5 ton sıvı organik gübre desteği sağlandı.
Samsun Valiliğine ZiyaretBaşkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN, Samsun Valisi Sn. Zülkif DAĞLI'yı makamında ziyaret ederek İdaremiz tarafından Samsun'da gerçekleştirilen proje ve çalışmalara yönelik istişarelerde bulundu.
DOKAP Gümüşhane İlindeki Sarı Kantaron Üretimi İle İhracata Katkı SağlayacakDOKAP BKİ Başkanlığımız tarafından 2015 yılında başlatılan DOKAP Bölgesinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesi ile üretilen sarı kantaronlar Gümüşeller Kadın Kooperatifi tarafından satın alınarak Mersin Limanından ihraç edilmek üzere yola çıktı
Rize Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet ERDOĞAN'dan Başkanlığımıza ZiyaretRize Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet ERDOĞAN ve beraberindeki heyet DOKAP Başkanımız Sayın Hakan GÜLTEKİN'i ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın destekleriyle DOKAP, DOKA ve Rize Ticaret Borsası işbirliği ile yürütülen ve yapımı devam eden “Rize Çay Çarşısı Projesi”nin mevcut durumu ve kaynak desteği ile ilgili istişarelerde bulunuldu.
Artvin İli Kompost Üretimi ve Paketleme Tesisi  Projesi Protokolü İmzalandıArtvin İli Kompost Üretimi ve Paketleme Tesisi  Projesi Protokolü imzalandı
Ordu Valiliğinden Başkanlığımıza ZiyaretOrdu Valiliğinden Başkanlığımıza Ziyaret