Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi

 

       Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından organize edilen Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme projesi Giresun çalıştayı  düzenlendi. DOKAP İdaresinde düzenlenen çalıştayda, teknik sunumun ardından üreticilere ana arı dağıtımı ve damızlık ana arı kolonileri ziyareti gerçekleştirildi. DOKAP İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN' in ev sahipliğiyle düzenlenen çalıştaya ve imza törenine Giresun Valisi Enver ÜNLÜ, Giresun Milletvekili Kadir AYDIN, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet ANGIN ve  ilgili Kamu Kurum Kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Eklenme : 29.09.2021
Diğer Haberler
Tokat ili Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme Projesi Ekipmanlarının Devir Sözleşmesi İmzalandıDOKAP İdaresi ile Tokat İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen Tokat ili Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme projesi kapsamında Tokat ilimizde yer alan üretici birliklerine gerekli ekipmanların devir sözleşmesi DOKAP İdaresinde gerçekleştirildi.
2021 Yılı DOKAP BKP İzleme Ve Yönlendirme Komitesi Toplantısının Son GünüDOKAP İdaresi tarafından desteklenen projeler kapsamında 2021 yılı İzleme Değerlendirme toplantısının son gün programı projelerin uygulanmasından sorumlu kuruluşların katılımıyla gerçekleştirildi. DOKAP İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN' in ev sahipliğiyle gerçekleştirilen toplantıya Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN, Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit GÜLBAY, Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan ŞAHİN, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Ahmet BOZ, Çorum İl Tarım ve Orman Müdür Vekili İbrahim BAYKAL, Kalkınma Ajansları YDO Temsilcileri ve Gümüşhane, Trabzon, Samsun, Tokat, Çorum illeri özelinde projelerin uygulanmasından sorumlu ilgili kuruluşların yetkilileri katılım sağladı.
2021 Yılı DOKAP BKP İzleme Ve Yönlendirme Komitesi Toplantısı GerçekleştirildiDoğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen projeler kapsamında 2021 yılı izleme ve yönlendirme komitesi toplantısı projelerin uygulanmasından sorumlu kuruluşların katılımıyla gerçekleştirildi. DOKAP İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN' in ev sahipliğiyle düzenlenen toplantıya Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet ANGIN, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal YILMAZ, Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat GENÇ, Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Özgür ÇAK, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer ÇOŞKUN, Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah GÖKTEKİN, Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun OKUR, Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürü Selami ERSEN ve Giresun, Ordu, Rize, Amasya, Artvin ve Bayburt illeri özelinde projelerin uygulanmasından sorumlu ilgili kuruluşların yetkilileri katılım sağladı.
Ordu Üniversitesi'nin "Fındık Üretimi Sonrası Fındığın Kurutulamaması Sorunu" İle İlgili Sunum Toplantısı DOKAP Bölgemizin önemli tarımsal sanayi ürünü olan fındık üretimi sonrası fındığın kurutulmasında yaşanan sorunların giderilmesine yönelik Ordu Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Mithat AKGÜN, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet ANGIN ve ekibinin katılımı ile Ordu Üniversitesinin yaptığı çalışmaların sunum toplantısı DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN koordinasyonunda gerçekleştirildi.
Samsun İlinde ‘’Organik Gübre’’ Dağıtım Programı Gerçekleştirildi2020-2021 yılları arasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla birlikte yürütülen ‘Çakmak Barajı Çevresinde Bulunan Sulama Havzasının Korunması ve Üretim Destekleme’ projesi kapsamında ‘’Organik Gübre’’ dağıtım programı gerçekleştirildi.
DOKAP’tan Giresunlu Arı Üreticilerine Ekipman Desteği2018-2021 yılları arasında DOKAP İdaresi ile Giresun İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen Giresun ili Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme projesi kapsamında Giresun ilimizde yer alan üretici birliklerine gerekli ekipmanların devir sözleşmesi ve töreni DOKAP İdaresinde gerçekleştirildi.