Artvin İli Kompost Üretimi ve Paketleme Tesisi  Projesi Protokolü İmzalandı

         

          İdaremiz ile  Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü projeler değerlendirilerek 2021 yılı ve sonrası projeler istişare edildi. Artvin İli Kompost Üretimi ve Paketleme Tesisi  Projesi Protokolü imzalandı. Programda Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun OKUR, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Talip IŞIK, Koyun Keçi YetiştiricilerBirliği Başkanı Azam DEMİRCİ, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim DURMUŞ, Mantar Üreticileri Birliği Başkanı Ali Fuat BEYAZ, Artvin  Ziraat Odası Başkanı Köksal PORTAKAL ve Artvin İl Encümeni Hüseyin UZUNHASANOĞLU eşlik etti. DOKAP BKİ Başkan Hakan GÜLTEKİN ve Başkan Yardımcısı Şeref DEMİR Artvin ilindeki projelerdeki memnuniyetini ifade ederken yeni projelerin daima destekçisi ve takipçisi olcaklarını ifade ettiler.

Eklenme : 26.01.2021
Diğer Haberler
DOKAP’tan Samsun Çakmak Barajı Havzasında Organik Üretime DestekDOKAP BKİ Başkanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile 2020-2021 yıllarında birlikte yürütülen "Çakmak Barajı Çevresinde Bulunan Sulama Havzası Korunması ve Organik Üretimi Destekleme Projesi" kapsamında organik fındık tarımda verim artışı için 345 çiftçimize 28 adet pülverizatör, 2 adet dal parçalama makinesi, 5 ton sıvı organik gübre desteği sağlandı.
Samsun Valiliğine ZiyaretBaşkanımız Sn. Hakan GÜLTEKİN, Samsun Valisi Sn. Zülkif DAĞLI'yı makamında ziyaret ederek İdaremiz tarafından Samsun'da gerçekleştirilen proje ve çalışmalara yönelik istişarelerde bulundu.
DOKAP Gümüşhane İlindeki Sarı Kantaron Üretimi İle İhracata Katkı SağlayacakDOKAP BKİ Başkanlığımız tarafından 2015 yılında başlatılan DOKAP Bölgesinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesi ile üretilen sarı kantaronlar Gümüşeller Kadın Kooperatifi tarafından satın alınarak Mersin Limanından ihraç edilmek üzere yola çıktı
Rize Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet ERDOĞAN'dan Başkanlığımıza ZiyaretRize Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet ERDOĞAN ve beraberindeki heyet DOKAP Başkanımız Sayın Hakan GÜLTEKİN'i ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın destekleriyle DOKAP, DOKA ve Rize Ticaret Borsası işbirliği ile yürütülen ve yapımı devam eden “Rize Çay Çarşısı Projesi”nin mevcut durumu ve kaynak desteği ile ilgili istişarelerde bulunuldu.
Ordu Valiliğinden Başkanlığımıza ZiyaretOrdu Valiliğinden Başkanlığımıza Ziyaret
DOKAP İdaresinden Manda Yetiştiricilerine Destek DOKAP İdaresinden Manda Yetiştiricilerine Destek