Amasya Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi Kapsamında Kiraz Fidanı Teslim Töreni Gerçekleştirildi

 

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi olarak desteklediğimiz Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte yürütülen 'Amasya Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi' kapsamında kiraz fidanı dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Düzenlenen törende üreticilere 20.000 adet kiraz fidanı dağıtımı yapıldı.

 

Eklenme : 07.12.2021
Diğer Haberler
TEKNOFEST 2022 TEKNOLOJİ YARIŞMALARI BAŞVURULARI BAŞLADIDünyanın en büyük havacılık festivali, ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı yeniden başlıyor.
TEKNOFEST Heyecanı BaşladıDünyanın En Büyük Havacılık, Teknoloji ve Uzay festivali Teknofest 5. Yılında Karadeniz’ de!
Sözleşmeli Uzman Personel Alımı Kapsamında Mülakat Süreci TamamlandıDoğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca (DOKAP) sözleşmeli uzman ve diğer sözleşmeli personel alımı kapsamında sözlü sınava davet edilen adaylar ile mülakat süreci Sınav Komisyon Kurulunca tamamlandı.
Amasya İlinde Hayvancılığın Geliştirilmesi Amacıyla Yürütülen Projeler Kapsamında Ekipman Dağıtım Töreni GerçekleştirildiDoğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı(DOKAP) ve Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte yürütülen "Sağlıklı Sütler Aydınlık Nesiller" ve "Yaylalar Aydınlansın Hayvancılık Canlansın" projeleri kapsamında Damızlık Sığır Yetiştiricileri birliğine üye 126 işletmeye süt sağım makinaları, tekmesavar ve dezenfeksiyon ekipmanları ile Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği üyesi 50 adet göçer koyunculuk işletmesine barınma çadırı ve solar enerji sistemleri dağıtım töreni gerçekleştirildi.
Sözleşmeli Uzman Personel Başvuru Değerlendirme SonuçlarıBaşkanlığımızca 03/06/2011 tarih ve 642 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5. Maddesinin 3. Fıkrası ve 11.09.2013 tarihli ve 28762 nolu Resmi Gazete’de yayımlanan 2013/5286 karar sayılı Bölge Kalkınma İdarelerinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre 2 (iki) adet sözleşmeli uzman ve diğer sözleşmeli personel alımı kapsamında; 29-30-31/12/2021 tarihlerinde 09.00-21.00 saatleri arasında yapılacak olan sözlü (mülakat) sınavına girmeye hak kazananların listesi için aşağıdaki linke tıklayınız.
DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİ-DOKAP) İstişare Toplantısı GerçekleştirildiDOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİ-DOKAP) Giresun Üniversitesi ev sahipliğinde YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol ÖZVAR’ ın katılımı ile DOKAP Üniversiteleri istişare toplantısı Ömer Halis Demir toplantı salonunda gerçekleştirildi.