Haberler
DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİDOKAP) Üst Kurul ve Stratejik Planlama Kurulu Toplantısı GerçekleştirilmiştirDOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİDOKAP) Dönem Başkanı Giresun Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 20 Ekim 2021 Çarşamba günü Giresun ili Kümbet yaylasında Üst Kurul ve Stratejik Planlama Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Ordu İlinde Fındık Altı Yumurta Tavukçuluğu Projesi İmza Töreni GerçekleştirildiDOKAP İdaresi olarak desteklediğimiz Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte yürütülen 'Fındık Altı Yumurta Tavukçuluğu Projesi' kapsamında Ordu ilimizde yer alan üreticilerle hibe sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi.
“Çay Çarşısı” Proje Değerlendirme ToplantısıDOKAP İdaresi tarafından desteklenen Rize Belediyesi, Rize Ticaret Borsası ve DOKA işbirliğiyle yürütülen 'Çay Çarşısı' projesi kapsamında proje değerlendirme istişare toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, DOKA Genel Sekreteri Onur ADIYAMAN, DOKAP Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal BİLGİN ve Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet ERDOĞAN'ın katılımları ile toplantı tamamlandı.
Kalkınma Ajanları Genel Müdürlüğümüzden DOKAP İdaremize Ziyaret 11- 12 Ekim 2021 tarihlerinde Kalkınma Ajanları Genel Müdürlüğümüzden DOKAP İdaremize ziyarette bulunan Genel Müdür Yardımcısı Ahmet ŞİMŞEK, Yerel ve Kırsal Kalkınma Koordinasyon Dairesi Başkanı Funda KÜLERÜ ve ilgili uzmanların katılımı ile İdaremiz Başkan Yardımcımız Mustafa Kemal BİLGİN eşliğinde projeler incelenerek değerlendirmelerde bulunuldu.
Bakanımız Mustafa VARANK'ın Katılımıyla DOKAP İdaresinin Tokat İlinde Desteklediği Projelerin Toplu Açılış Töreni GerçekleştirildiDoğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen Erbaa Belediyesi ile birlikte yürütülen Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) “Erbaa Soğuk Hava Deposu”ve “Erbaa Mezbahane Yapım” projelerinin Toplu Açılış Töreni Tokat ilinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN’ in katlımı ile gerçekleştirildi.
Tokat ili Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme Projesi Ekipmanlarının Devir Sözleşmesi İmzalandıDOKAP İdaresi ile Tokat İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen Tokat ili Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme projesi kapsamında Tokat ilimizde yer alan üretici birliklerine gerekli ekipmanların devir sözleşmesi DOKAP İdaresinde gerçekleştirildi.
2021 Yılı DOKAP BKP İzleme Ve Yönlendirme Komitesi Toplantısının Son GünüDOKAP İdaresi tarafından desteklenen projeler kapsamında 2021 yılı İzleme Değerlendirme toplantısının son gün programı projelerin uygulanmasından sorumlu kuruluşların katılımıyla gerçekleştirildi. DOKAP İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN' in ev sahipliğiyle gerçekleştirilen toplantıya Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN, Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit GÜLBAY, Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan ŞAHİN, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Ahmet BOZ, Çorum İl Tarım ve Orman Müdür Vekili İbrahim BAYKAL, Kalkınma Ajansları YDO Temsilcileri ve Gümüşhane, Trabzon, Samsun, Tokat, Çorum illeri özelinde projelerin uygulanmasından sorumlu ilgili kuruluşların yetkilileri katılım sağladı.
2021 Yılı DOKAP BKP İzleme Ve Yönlendirme Komitesi Toplantısı GerçekleştirildiDoğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen projeler kapsamında 2021 yılı izleme ve yönlendirme komitesi toplantısı projelerin uygulanmasından sorumlu kuruluşların katılımıyla gerçekleştirildi. DOKAP İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN' in ev sahipliğiyle düzenlenen toplantıya Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet ANGIN, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal YILMAZ, Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat GENÇ, Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Özgür ÇAK, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer ÇOŞKUN, Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah GÖKTEKİN, Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun OKUR, Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürü Selami ERSEN ve Giresun, Ordu, Rize, Amasya, Artvin ve Bayburt illeri özelinde projelerin uygulanmasından sorumlu ilgili kuruluşların yetkilileri katılım sağladı.
Ordu Üniversitesi'nin "Fındık Üretimi Sonrası Fındığın Kurutulamaması Sorunu" İle İlgili Sunum Toplantısı DOKAP Bölgemizin önemli tarımsal sanayi ürünü olan fındık üretimi sonrası fındığın kurutulmasında yaşanan sorunların giderilmesine yönelik Ordu Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Mithat AKGÜN, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet ANGIN ve ekibinin katılımı ile Ordu Üniversitesinin yaptığı çalışmaların sunum toplantısı DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN koordinasyonunda gerçekleştirildi.
Samsun İlinde ‘’Organik Gübre’’ Dağıtım Programı Gerçekleştirildi2020-2021 yılları arasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla birlikte yürütülen ‘Çakmak Barajı Çevresinde Bulunan Sulama Havzasının Korunması ve Üretim Destekleme’ projesi kapsamında ‘’Organik Gübre’’ dağıtım programı gerçekleştirildi.