Bölge Kalkınma İdareleri GAP’ta Buluştu

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP), Doğu Anadolu Projesi (DAP) ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdarelerinden Başkan, Başkan Yardımcıları, koordinatörler ve uzmanlar, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen “Proje İnceleme ve deneyim Paylaşım Toplantısında” bir araya geldi.

Toplantının ilk gününde, İdarelerin, yapmış oldukları proje ve faaliyetler ile bu faaliyetlerde yaşanılan aksaklıklar, bunların giderilmesi için yapılması gerekenlerin görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.

GAP İdaresi Başkanı Sn. Sadrettin KARAHOCAGİL’in açış konuşması ve sunumunun ardından; DAP İdaresi Başkanı Sn. Adnan DEMİR, KOP İdaresi Başkanı Sn. İhsan BOSTANCI ve son olarak Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE kendi faaliyet alanlarında gerçekleştirdikleri ve 2018 yılında hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili birer sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Etkinliğin ikinci günü katılımcılara proje alanları, GAP kapsamında yapılan Atatürk Barajı ve Harran Üniversitesi bünyesinde kurulan GAP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi (GAPYENEV) gezdirildi. Son gün ise, kültürel ve sosyal amaçlı gezi düzenlendi.

Bölge Kalkınma İdareleri arasında koordinasyon ve paylaşımı artırmak amacıyla, bu toplantıların belirli aralıklarla düzenli olarak yapılması kararlaştırıldı. Bundan sonraki Toplantı İdaremiz ev sahipliğinde Nisan ayı içerisinde yapılacak.

Haberler