Samsun’da İki Önemli Proje Daha Hayata Geçiriliyor

Başkanlığımız ve Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan “Arı Ürünleri Paketleme Tesisleri Modernizasyonu” ve “Solucan Gübresi Üretimin Yaygınlaştırılması” projelerinin protokol töreni Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi. Törene Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE’nin yanı sıra Samsun Valisi Sn. Osman KAYMAK, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Sefer ARLI, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sn. Nail KIRMACI ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE, “Samsun ilimizde 1 ayı geçmeden bir projenin imza törenini gerçekleştiriyoruz. DOKAP, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin sahip olduğu kaynakları değerlendirerek, bu bölgede yaşayan halkımızın gelir düzeyini ve yaşam standardını yükseltmeyi bölgeler arası ve bölge içi farkındalığı gidermeyi, aynı zamanda ulusal düzeyde ekonomik girişime ve sosyal istikrar hedeflerine katkıda bulunmayı amaçlayan bir bölgesel kalkınma projesidir. 2014, 2015 ve 2016 yıllarında DOKAP iş birliği ile Samsun’da toplam 1 milyar 389 milyon TL tutarında yatırım gerçekleştirildi” dedi.

Ardından konuşan Samsun Valisi Sn. Osman KAYMAK, “Samsun’u daha üst seviyelere çıkarmamız gerektiği konusunda çalışmalar yapıyoruz. Samsun tarım da bölgeye önderlik yapan bir il konumunda. Ama tarımda daha iyi yerlerde olabilmeliyiz. Bafra Ovası’nın neden bir Çukurova gibi olmadığını tartışmalıyız. Tarımsal anlamda dünyanın geldiği seviyeleri Samsun’un da yakalaması gerekiyor.  O yönüyle de birim başına katma değeri daha fazla üretmezsek bu yarışta geride kalırız” dedi.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi Osman KAYMAK ve Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE tarafından imzalandı.

Törenin ardından İdaremiz ve Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen  “Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaşam standartlarını geliştirilmesi” projesi kapsamında üreticilere Güneş enerjisi sistemleri ve göçmen çadırlarının, Samsun Valisi Osman KAYMAK ve Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE tarafından dağıtımı yapıldı.

Haberler