Giresun Arıcılarımızdan Başkanımıza Plaket

Giresun ili arı yetiştiricileri Birliği üyeleri Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE’ye arı üreticilerine ve bölge arıcılığına vermiş olduğu destekten dolayı bir plaket taktim ettiler.

Taktim töreninde konuşan Giresun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sn. Kubilay ELEVLİ “göreve başladığı günden beri Giresun arıcısının yanında olan ve her türlü desteği veren başkanımıza sizlerin huzurunda en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi bizleri bir an bile yalnız bırakmadı. Bölge arıcılığının gelişmesi için başkanımızla her zaman istişare halindeyiz. Bugün 2018 yılında ne gibi çalışmalar yapabileceğimizi kendisiyle istişare edeceğiz ve bu çalışmalarının eylem planlarının içine alınması için başkanımız sn. Ekrem YÜCE ile birlikte gayret göstereceğiz.

Bizler Giresun arı yetiştiricileri olarak başkanımızın fikri olan bütün arı üreticilerini tek çatı altında toplayan BAL-KUR’un acilen hayata geçirilmesi ve ülkemiz arıcılığının önünü açması gerektiğini düşünüyor ve başkanımız Sn. Ekrem YÜCE’yi sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE yapmış olduğu konuşmasında “bugüne kadar bölge arıcılarımıza vermiş olduğumuz eğitimlere 4325 üreticimiz katılmış ve bu üreticilerimizin katıldıkları eğitim programlarının üretime kazandırılması amacıyla malzeme ve ekipman hibeleri yapılmıştır. Arıcılık bölgemiz için olmazsa olmaz bir sektör. Bu sektörü hak ettiği yere taşımayı bir görev olarak addediyorum. Bunun için arıcılığı sahiplenecek bir kuruluşun olması gerektiğini her fırsatta dile getiriyorum. Ülkemizde çayın bir sahibi var ÇAYKUR, fındığın bir sahibi var FİSKOBİRLİK  ama balın bir sahibi yok. Bal üreticilerinin hakkını arayacak balı hak ettiği konuma getirecek bir kuruma acilen ihtiyaç var. O da BAL-KUR. Bu konuda sizlerin de bu fikre vermiş olduğunuz destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. İnşallah her birlikte bu fikri hayata geçirerek arıcılığı hak ettiği yere ulaştıracağız”dedi.

Haberler