Canik Belediyesi ile Meşe Orman Park Projesi için Protokol İmzalandı

Başkanlığımız ve Canik belediyesi tarafından Meşe Orman Park Projesi için Protokol başkanımız Sn. Ekrem YÜCE ve Canik Belediye Başkanı Sn. Osman GENÇ tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE “Kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırılmasına katkı sağlaması, yaşam mekanları, spor alanları ve hareketliliği sağlayacak şekilde mekanlar oluşturulması, var olan mekanların iyileştirilmesi ve dinlenme alanlarının sayı ve kalitesinin artırılması için yerel yönetimlerle işbirliği yapıyoruz. Canik Belediyesi’nin bizlere sunduğu projeyi büyük bir ilgiyle inceledik. Projenin Canik’e ve Canik halkına çok ciddi bir katma değer sağlayacağı ve çok ciddi bir sosyal donatı alanları oluşturacağı inancıyla projeyi sayın Kalkınma Bakanımıza sunduk. Sayın Bakanımız da bu güzel projeyi onaylayarak bu aşamaya geldik. Projenin Canik halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Canik Belediye Başkanı Sn. Osman GENÇ ise “Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuşacak. İnşallah bu projemizi çok kısa bir zamanda tamamlayarak Samsun halkının hizmetine sunacağız. Projenin onaylanması konusunda Kalkınma Bakanımız sn. Lütfi Elvan’a, ormanın 49 yıllığına Canik Belediyesi’ne tahsisi nedeniyle Orman ve Su İşleri Bakanımız sn. Veysel Eroğlu’na ve bizlerden desteklerini esirgemeyen DOKAP Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE’te teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Samsun’a nefes aldıracak olan “Meşe Orman Park Projesi” nin içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru bulunacak.

Haberler