DOKAP Eylem Planı Tokat Çalıştayı Düzenlendi

7 Eylül 2016 tarihli ve 2016/9140 sayılı kararnameyle DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi görev ve sorumluluk alanına dahil edilen Tokat İlinin, DOKAP Eylem Planına entegrasyonu çalışmaları kapsamında, Başkanlığımız tarafından 09.02.2016 Tarihinde Giresun New Jasmin Hotelde bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE’nin Ev sahipliğindeki çalıştaya Giresun Valisi Sn. Hasan KARAHAN, Tokat Vali Yardımcısı Sn. Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr Ali KASAP başta olmak üzere çok sayıda yetkili katıldı.

Çalıştayın Açılış Konuşmasında Konuşan Başkanımız Sn. Ekrem YÜCE; DOKAP ile Tokat’ın birbirine çok yakıştığını belirterek DOKAP’ın daha önce 8 ili mevcuttu ve bu 8 il ile ilgili çalışmalarımızı bugüne kadar yoğun bir şekilde sürdürdük. Bu çalışmalarımızın başında eylem planlarımızın hazırlanması gerekiyordu. DOKAP illerinde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt’taki eylem planlarını hazırladık. Tokat ilimiz dahil olunca yapmamız gereken ilk öncelikli iş oradaki eylem planını hazırlamaktı ve Tokat’ın vizyonunu ortaya koymak, Tokat’ın duran varlıklarını harekete geçirmek, buradaki insanların yaşam standartlarını yükselmesini, gelir düzeylerinin artması için çalışmalar başlatmaktı. Bunun için çalıştayımızı düzenledik” dedi.

Ardından Söz Alan Tokat Belediye Başkanı Sn. Eyüp EROĞLU, DOKAP Kapsamına alınmalarının ardından inşallah DOKAP kaynaklarını kullanarak Tokat’ın kalkınmasının daha da hızlanacağını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Son olarak söz alan Tokat Vali Yardımcısı Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN; Tokat’ın DOKAP kapsamına alınmasının hayırlara vesile olmasını temenni ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Haberler